středa 16. září 2015

Módní filozofování z festivalu mladé módy Arcolor


Hezký večer!


Ženské duši lahodí módní filozofování. Módní přehlídka nás vtáhne do děje proroků nekonečné inspirace skrz originální střihy a materiály. Po nástupu roty na molo s ladným krokem manekýn v promenádě dokonalých proporcí spolkneme i menší jízlivost: „Měla bych si konečně obnovit permanentku do posilovny!“ Srdce mi poskočilo radostí, když mi na křídlech e-mailového holuba přiletěla pozvánka na festival mladé módy Arcolor od talentované módní návrhářky Jany Minaříkové, která se drží kréda: „…skutečná krása nezáleží na věku.“

Akce s přívalem módy z dílen mladých a kreativních návrhářů se konala minulou středu. Přehlídka navázala na průvod stylu v ulicích Prahy až do prostor Music Clubu Theatro. Po menším zdržení u guest listu usedla jsem k hostům, netrpělivě očekávající ódy na moudro odvěké, že šaty dělají člověka. Módní událost kreativního stylu přilákala i mužské zraky. Otázkou však zůstalo, jestli hlavním lákadlem pro ně byl neotřelý šmrnc, partnerčino neodbytné naléhání či příslib choreograficky, sladěných modelek…

Ještě u vstupu neunikl mi pohled na provizorně vytvořený stánek se znovuzrozeným hitem České Síťovky bez kompromisů ke konkurenčním igelitkám. U mikrofonu se ohlásila Míša Mauerová, která v nápaditých bílých šatech, posetých volánkovým řasením a doplněné o tenisky, byla doslova nepřehlédnutelná. Moderování neopřela pouze o svůj vlastní um milé upovídanosti, ale v mezičase, kdy v zákulisí vládl menší skluz, přizvala do debaty i nás - obecenstvo. Ostýchavé pohledy do země, vypovídaly o nechtěném zapojení se do debaty, jaký outfit volíme, když máme svůj den či naopak nemáme nejlepší den.

Po odbité osmé hodině večerní v oparu módních gurů okusili jsme pozlátko kolekcí Jany Minaříkové (kolekce Objevení staré krásy), Michaely Mathonové (kolekce Mix&Match 2015), Barbory Fialové (kolekce AW 2015) a Sabiny Schindlerové (kolekce Pattern of women).

Jana Minaříková (kolekce Objevení staré krásy)
Kolekce Jany Minaříkové mě uchvátila ležérní elegancí. Ani ve snu by mě nenapadlo, že někdy tyto dvě slova vypustím do společné synchronie. Jakoby nenuceně chtěla poukázat, že móda není dilema, zda vystoupit z davu s noblesou či dosyta užívat si pohodlí. I bez okázalosti lze proniknout do tajů krásy s přirozeným šarmem, uznávající osobnost ženy jako jedinečnou originalitu.Slyšely jste o festivalu mladé módy Arcolor?

šaty Asos; boty Calvin Klein; psaníčko Dara Bags; náušnice Bijou Brigitte;Žádné komentáře:

Okomentovat