pátek 16. září 2016

Rafinovaná ženskost
Krásný večer!

Hned na úvod mám pro vás připravenou otázku. Zkuste uhodnout, který kousek se nejvíc objevuje v mém šatníku? Pokud pravidelně nasloucháte mému módnímu cítění, hravě odpovíte. Nebo stačí zapátrat v kolonce Móda a už to máte na jazyku. Ano, jsou to šaty. Šaty mě nejvíc baví a za léta srostly s mou osobností, vyznavačky elegantní módy, která může být šmrncovně hravá, sexy i uniformou business schůzek.

šaty De la vie boutique; boty Guess


Shrnuto a potřeno: šaty jsou ženské. Kráčím městem a mezi povzdechy žen pochytím, že zrovna šaty jsou děsně nepraktické, nepohodlné. Napadá mě či všechny ty dámy v ležérním looku, lehce zaměnitelném za horalky, klejí kvůli kusu načančané látky či se tady odehrává něco víc? Připadá mi, že dnešní ženy mají strach poodhalit svou ženskost, jakoby tím poutaly pozornost na svou - zranitelnost. Není se čemu divit, i v bezradné situaci musíme zastat sebevědomým postojem funkci šéfové; chladně říct: „Ne,“ i když srdce nás nabádá jiným směrem; zatlačit slzu, usmát se a mnohé z nás zastávají hlavu rodiny. Tolik povinnosti a úkolů. A nikdo se už neptá, jestli to zvládneme…  

Krásné šaty podtrhnou rafinovanou ženskost. Opravdová ženskost vyplouvá z hloubi duše, kdy býváme chvílemi tak nerozhodné, nejisté a sem tam si i spleteme pravou stranu s levou. A s elánem malé holčičky věříme v upřímnost. Přesně toto místo je našim největším pokladem. Ano, pokladem, který nás dělá tak zranitelné, ale tak jedinečné…Jak se vám líbí outfit? A co pro vás znamená - ženskost?


Žádné komentáře:

Okomentovat