neděle 27. dubna 2014

Paní Zelinka a pan Válečník pro třináctku statečnýchKrásné odpoledne dámy a slečny, zkrátka milé ženy!

Zprvu nevinně vyhlížející třináctka je již od nepaměti proslulá fobií neštěstí. Kdo z nás má své oblíbené číslo právě třináctku? A riskovat tím smůlu či menší a větší problémy? Ne, děkuji… Častokrát hotely po celém světě přeskakují a vynechávají označení pokojů s tímto číslem. Pátek třináctého je kapitola sama o sobě a spousta z nás by nejraději tento den zůstala zalezlá v bezpečí svých domovů. Vše má svůj rub i líc, proto jsem začala na číslo třináct nahlížet zcela z jiného úhlu a moc se mi to líbí. Tím hlavním důvodem jste VY moje milé čtenářky. Kolem mého blogu se vás tady sešlo překrásných třináct statečných. Moc vám za to děkuji!!!

Dost bylo polemizování, je čas představit si dnešní hvězdy - paní Zelinku a pana Válečníka. Moji menší nápovědu určitě poodhalily všechny nadšenkyně tajů přírodní kosmetiky, Lush kosmetiky. Zelinka a Válečník nejsou jména pro tajné agenty FBI, ale pro čerstvé masky. V pořádku, jak by nestačilo, že pleť je třeba důkladně očistit, tonizovat, hydratovat a navíc k tomu všemu ještě patlat se maskou? Ano, pleťová maska se může zdát jako péče navíc, ale vaše pleť vám bude náramně vděčná. 
Zelinka

Zelinka je ideální volbou pro normální až mastnou pleť. Po otevření kelímku z čerstvé masky číší příjemná vůně nabitá bylinkami, která funguje jako aromaterapie. Zelinka se od Válečníka liší zejména konzistencí s obsahem zrníček, kdy poslouží i jako jemný peeling. Zelinka je pořádná bojovnice, ale na pupínky, které vyraší vždy v nevhodnou chvíli je i tato paní malá. Důležité je ohlídat si popisek s datem spotřeby, protože čerstvé masky je nutno použít do dvou až tří týdnů a skladovat v lednici.


Klady:

·         hladší, hedvábnější pleť,
·         stahuje póry,
·         absorbuje maz,
·         nevysušuje,
·         bez konzervačních látek,
·         krásná vůně.

Zápory:

·         krátká trvanlivost,
·         jednoduchý design.
 Válečník

Čerstvá maska Válečník bývá kritizována pro svou výraznou vůni po česneku. Během aplikaci a působení jsem z ní spíše cítila tea tree, ale při opláchnutí se naplno projevilo česnekové aroma. Její složení si nejlépe rozumí s problematickým typem pleti se sklonem k akné. Pleť je po aplikaci dokonale vyčištěná, viditelně zklidněná a nádherně zchladí z ledničky. Stejně jako Zelinku, tak i Válečníka nechávám na pleti déle působit, než je uvedeno v pokynech. Nestalo se mi, že by se čerstvé masky zkazily dřív, než jsem je spotřebovala.


Klady:

·         antibakteriální,
·         čistí póry,
·         likvidátor pupínků,
·         sjednocuje tón pleti,
·         absorbuje maz,
·         nevysušuje,
·         hladší a hedvábnější pleť,
·         neobsahuje konzervační látky.

Zápory:

·         maska je cítit po česneku,
·         krátká trvanlivost,
·         jednoduchý design.Nezapomínáte při péči o pleť na ošetření maskou? A jaký je váš favorit?  

Žádné komentáře:

Okomentovat